Witamy na stronie serwisu Kocham Tomaszów!

Skocz do treści

Wydarzenia

ZGŁOŚ NOWĄ POZYCJĘ

Aktualne

Konkurs plastyczny "Ekopocztówka"

Konkurs plastyczny

Miejsce: MCK Browarna, ul Browarna 7
Czas: termin dostarczania prac do 15.11.2023 r.
Konkurs jest jednoetapowy. Prace mogą być wykonane dowolną techniką (z wyłączeniem prac przestrzennych) i mieścić się w formacie od A5 do A3. Przy ich ocenie jury brać będzie pod uwagę m.in. oryginalność podejścia do tematu oraz poziom artystyczny. Prace należy składać do 15 listopada br. w Miejskim Centrum Kultury Browarna w Tomaszowie Mazowieckim. Konkurs jest skierowany do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Tomaszowa Mazowieckiego.
Nagrody rzeczowe i wyróżnienia, których fundatorem są Lasy Państwowe − Nadleśnictwo Smardzewice (partner konkursu), przyznane zostaną w kategoriach wiekowych: grupa przedszkolna oraz klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII szkół podstawowych.
Szczegółowy regulamin oraz wzór karty zgłoszeniowej znajduje się na stronie internetowej MCK (www.mck-tm.pl). Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 listopada br. w MCK Browarna, ul. Browarna 7. O terminie wręczenia nagród/wyróżnień laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie i mailowo.
Celem konkursu jest m.in.: rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej dzieci, pokazanie urokliwych zakątków, zjawisk i pomników przyrody, bogactwa świata roślin i zwierząt oraz współistnienia architektury z przyrodą, a także propagowanie stylu życia zgodnego z zasadami ekologii i dbałości o środowisko.

Od: 28 Września 2023
Do: 15 Listopada 2023

Zbliżające się

Gala Jubileuszowa 100-lecie RKS Lechii

Gala Jubileuszowa 100-lecie RKS Lechii

Miejsce: Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/26
Czas: 6 października 2023 roku, od godz. 17:00
Obchody 100 - lecia RKS Lechii Tomaszów Mazowiecki rozpoczniemy o godzinie 17:00 odsłonięciem tablicy pamiątkowej na Stadionie Miejskim im. Braci Gadajów przy ul. Nowowiejskiej 9/27.
Na oficjalną Galę Jubileuszową zapraszamy na godzinę 19:00 do Areny Lodowej. Imprezę poprowadzi znany dziennikarz sportowy Piotr Dębowski, a za oprawę muzyczno-artystyczną odpowiadać będzie Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna TM Brass Orchestra w Tomaszowie Mazowieckim pod batutą Kamila Wrony. Podczas uroczystości odbędzie się m.in. odznaczenie osób zasłużonych dla klubu i sportu.
Bezpłatne bilety można odebrać w kasach Areny Lodowej. Pamiętajcie - ilość biletów jest ograniczona!

 

Od: 06 Października 2023
Do: 06 Października 2023

Archiwalne

Targi Nowych Technologii

Targi Nowych Technologii

Miejsce: Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/26
Czas: 21-22 września 2023 roku, w godz. 10-18
Szczegóły na plakacie.

Od: 21 Września 2023
Do: 22 Września 2023

Warsztaty z projektu "Tkanie na kolanie"

Warsztaty z projektu

Miejsce: MCK Tkacz, ul. Niebrowska 50, MCK za Pilicą, ul. Gminna 37/39.
Czas: 20-22 września roku.
Tkanie na kolanie – MCK zaprasza na warsztaty.
Od 16 sierpnia rusza nabór na warsztaty tkackie w ramach projektu „Tkanie na kolanie”, który realizowany jest przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Udział w nich jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.
Celem projektu jest propagowanie spuścizny przodków i ukazanie tradycyjnych ludowych wyrobów tkackich w nowej aranżacji. W trakcie warsztatów uczestnicy wykonają krajki, które w strojach ludowych pełnią rolę elementów ozdobnych i wykończeniowych. Utkane podczas zajęć kolorowe pasy będą inspiracją w warsztatach stylizacji ubrań. Wykonawcy krajek wkomponują je w wybrane elementy garderoby, nadając jej nowy wygląd.
Kartę zgłoszeniową wraz z regulaminem można pobrać ze strony internetowej Miejskiego Centrum Kultury (http://mck-tm.pl/tkanie-na-kolanie-zapraszamy-na-warsztaty). Wypełniony dokument należy dostarczyć do sekretariatu MCK przy pl. Kościuszki 18. Zgłoszenia przyjmowane będą do 4 września lub do wyczerpania limitu miejsc.
Więcej informacji pod numerami telefonów: 44 712 23 69, 44 710 03 29.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.

Od: 20 Września 2023
Do: 22 Września 2023

7. edycja Love Polish Jazz Festival

7. edycja Love Polish Jazz Festival

Miejsce: Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/26
Czas: 15-17 września 2023 roku
Love Polish Jazz Festival – będzie się działo! Justyna Steczkowska, Aga Zaryan, Włodek Pawlik, Adam Makowicz, Adam Bałdych i Maciej Tubis to gwiazdy tegorocznej, siódmej już edycji Love Polish Jazz Festivalu. Na scenie zaprezentują się również lokalni artyści: TM Brass Orchestra, Maciej Smoluch i utalentowani młodzi muzycy – Funky Bomba Trio Collective Project. Koncerty festiwalowe odbędą się 15, 16 i 17 września w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Bilety są już dostępne w sprzedaży. Partnerem Głównym 7. LPJF jest ORLEN.
Love Polish Jazz Festival to wyjątkowy w skali kraju festiwal jazzowych gwiazd i największa impreza muzyczna Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Markę wydarzenia budowały w poprzednich latach koncerty takich muzyków jak m.in.: Leszek Możdżer, Nigel Kennedy, Stanisław Soyka, Jan Ptaszyn Wróblewski, Gary Guthman, Lora Szafran, Ewa Bem czy Richard Bona. Wiele z projektów, które można usłyszeć na LPJF, to wykonania premierowe, powstałe na tomaszowski festiwal. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Bilety na 7. Love Polish Jazz Festival dostępne są online przez Biletyna.pl https://biletyna.pl/festiwal/Love-Polish-Jazz-Festival, a także stacjonarnie w Tomaszowie Mazowieckim w:
– Miejskim Centrum Kultury, pl. Kościuszki 18
– Skansenie Rzeki Pilicy, ul. A.F. Modrzewskiego 9/11
– PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6
– Informacji Turystycznej, pl. Kościuszki 29.
Organizator LPJF: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim (www.mck-tm.pl, tel. 44 712 23 69)
Partnerem Głównym 7. LPJF jest ORLEN
szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Od: 21 Czerwca 2023
Do: 17 Września 2023

Love Polish Jazz Festival - warsztaty jazzowe

Love Polish Jazz Festival - warsztaty jazzowe

Miejsce: MCK Tkacz, ul. Niebrowska 5.
Czas: 11-14 września 2023 roku.
. Love Polish Jazz Festival – rusza nabór na warsztaty jazzowe

Jeśli Twoją pasją jest muzyka i śpiew, chcesz poznać ich tajniki w jazzowej odsłonie i masz minimum 13 lat, nie może Cię zabraknąć na warsztatach jazzowych, organizowanych w ramach 7. edycji Love Polish Jazz Festivalu przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Odbędą się one od 11 do 14 września w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50. Udział w nich jest bezpłatny.

Do prowadzenia zajęć warsztatowych, które realizowane będą w małych grupach, zaproszeni zostali znakomici pedagodzy i artyści, którzy chętnie podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą, zdobywaną przez wiele lat w czasie działalności estradowej.

Wokal doskonalić będzie można pod kierunkiem Janusza Szroma. Adam Wendt pokaże uczestnikom warsztatów różnego rodzaju techniki gry na instrumentach dętych, które będą mogli wykorzystywać w czasie improwizacji jazzowych. Sebastian Frankiewicz przekaże swoją wiedzę na temat gry na perkusji jazzowej, a uczestników grających na instrumentach klawiszowych szkolił będzie Dominik Wania. Tomasz Grabowy poprowadzi zajęcia z technik gry jazzowej na gitarze basowej, zaś Artur Lesicki pokaże jak w stylu jazzowym grać na gitarze elektrycznej.

Uczestnicy warsztatów mogą liczyć na indywidualne porady i wsparcie w rozwoju umiejętności. Spotkania będą też okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń i inspiracji.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 sierpnia br. lub do wyczerpania limitu miejsc. Aby się zapisać, należy przesłać na adres e-mail: zgloszenia@mck-tm.pl wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszeniową (do pobrania wraz z regulaminem ze strony www.mck-tm.pl lub w sekretariacie MCK przy pl. Kościuszki 18). Zgłoszenia można również dokonać za pomocą elektronicznej karty zgłoszeniowej (https://cutt.ly/7LPJFwarsztaty2023).

Szczegółowe informacje o warsztatach oraz o naborze można uzyskać w Miejskim Centrum Kultury, pod adresem e-mail: impresariat@mck-tm.pl lub telefonicznie pod numerem 44 712 23 69.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wstępnej kwalifikacji do poszczególnych sekcji warsztatowych.

Warsztaty jazzowe sfinansowano ze środków Fundacji PZU.

Partnerem Głównym 7. LPJF jest ORLEN.

Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.


Plan warsztatów:
11–13.09.2023 r. (poniedziałek–środa) – zajęcia w sekcjach.

Planowany dzienny harmonogram warsztatów:
•    10.30–13.30 – zajęcia instrumentalne (wyjątkowo w poniedziałek, przed zajęciami, o godz. 10 spotkanie organizacyjne),
•    13.30–15.30 – przerwa obiadowa
•    15.30–17.30 – granie w zespołach, wykłady grupowe.
12 i 13.09.2023 r. (wtorek–środa) w Galerii Arkady przy ul. Rzeźniczej 4 w Tomaszowie Maz. od godz. 19.30 koncerty klubowe.
14.09.2023 r. (czwartek) o godz. 18 w Miejskim Centrum Kultury Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50 koncert finałowy uczestników warsztatów.


Od: 11 Września 2023
Do: 14 Września 2023

Ulmowie. Nie ma większej miłości - upamiętnienie rodziny Ulmów

Ulmowie. Nie ma większej miłości - upamiętnienie rodziny Ulmów

Miejsce: Sanktuarium św. Antoniego oraz Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim
Czas: 10-11 września 2023 roku.
Marcin Witko Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego zaprasza na obchody związane z upamiętnieniem Rodziny Ulmów.
Program obchodów w Tomaszowie Mazowieckim:
- 10 września (niedziela) godz. 18.00 – msza św. w Sanktuarium św. Antoniego
- 11 września (poniedziałek) godz. 17 - wykład dr. Daniela Warzochy w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego pt.  „Beatyfikowani Sprawiedliwi - pamiętajmy o rodzinie Ulmów"
Obchodom towarzyszyć będzie wystawa pt. „Samarytanie z Markowej. Ulmowie – Polacy zamordowani przez Niemców za pomoc Żydom" (przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego), którą będzie można oglądać w holu tomaszowskiego muzeum. Zaplanowano również lekcje muzealne dla uczniów tomaszowskich szkół, które we wrześniu w muzeum poprowadzi dr Daniel Warzocha.
Symbolicznie zostaną również  złożone kwiaty i zapalone znicze przy obelisku upamiętniającym Karolinę Juszczykowską, tomaszowiankę, która podczas II wojny światowej pomagała Żydom.

Od: 10 Września 2023
Do: 11 Września 2023

42. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego

42. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego

Czas: 10 września 2023 roku.
PROGRAM:
• 8.00 – 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;
• 9.00 – Otwarcie;
• 9.10 – Bieg Rekreacyjny na 100-lecie Lechii;
• 9.25 – Quiz z nagrodami;
• 9.40 – Bieg Główny;
• Dekoracja – po zakończeniu biegu.

UCZESTNICTWO:
• Bieg Rekreacyjny:
- w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych,
- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów),
- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność,
- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni,
- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.

• Bieg Główny na 10 km:
- każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu,
- na trasie Biegu Głównego będzie rozmieszczone punkty odświeżania z wodą,
- udział w biegu na dystansie 10 km (2x5 km pętla) tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego).
- w biegu na 10 km zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny. Zawodnicy, którzy nie dobiegną do mety w ciągu dwóch godzin od strzału startera, zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy. Zawodnicy, którzy po upływie regulaminowego czasu pozostaną na trasie, ponoszą za to odpowiedzialność własną,
-pomiar czasu odbędzie się za pomocą chipów w numerach startowych,
- podczas biegu wszyscy zawodnicy muszą mieć numery startowe przymocowane w pozycji poziomej z przodu odzieży wierzchniej. Zasłanianie numeru startowego w części lub całości bądź jego modyfikacja jest zabroniona i wiąże się z możliwością dyskwalifikacji zawodnika.

ZGŁOSZENIA:
• W Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłat należy dokonywać w dniu imprezy w biurze zawodów (uwaga: nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.

• Zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 1 września 2023 roku.

Link do strony z zapisami i wpłatami wpisowego:

https://zapisy.domtel-sport.pl/42-ogolnopolski-tomaszowski-bieg-im-bronislawa-malinowskiego-v9398

• Wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.
• Zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 8.00 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.

UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.

LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 250 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2023 roku organizator może go zwiększyć. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.

We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:

Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Niska 81
tel. 512 993 041
e-mail: azyltomaszow@poczta.onet.pl

WPISOWE:
• uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach.
• uczestnicy Biegu Głównego - 60 zł przy wpłacie dokonanej do 1 września 2023 roku.
W dniu zawodów wpisowe wynosi 80 zł
• Wpłaty na 10 km można dokonać również w dniu zawodów w Biurze Zawodów na placu Kościuszki.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:
Bieg Główny
• Wszyscy uczestnicy otrzymują pakiet startowy.
• Zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:

1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III, IV, V miejsce;
2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III, IV, V miejsce;

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość samodzielnego wydrukowania dyplomu ze strony internetowej www.domtel-sport.pl.

• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.
• Protesty i zastrzeżenia można zgłaszać do godziny 12.30 w dniu 10 września 2023 r. Po tym terminie wszystkie protesty i zastrzeżenia nie będą rozpatrywane.

Bieg rekreacyjny na 100-lecie Lechii
Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).

KLASYFIKACJA:
W Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.
W Biegu Głównym na 10 km prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących
kategoriach wiekowych:

1. kobiety i mężczyźni 16-19 lat;
2. kobiety i mężczyźni 20-29 lat;
3. kobiety i mężczyźni 30-39 lat;
4. kobiety i mężczyźni 40-49 lat;
5. kobiety i mężczyźni 50-59 lat;
6. kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.

ZASADY FINANSOWANIA:
• Koszty imprezy pokrywają Organizatorzy i częściowo uczestnicy.
• Uczestnicy biegu przybywają na własny koszt lub jednostek delegujących.
• Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi.
• Za termin wpłaty przyjmuje się datę wpływu środków na konto organizatora.

POMIAR CZASU:
• W biegu na dystansie 10 km pomiar czasu będzie dokonywany elektronicznie.
• Klasyfikacja generalna odbywa się na podstawie czasu rzeczywistego brutto (liczony od chwili strzału startera). Pozostałe klasyfikacje odbywają się na podstawie czasów rzeczywistych netto (liczonych od chwili przekroczenia linii startu przez zawodnika).

Od: 10 Września 2023
Do: 10 Września 2023

Ninja Run Madness w Arenie Lodowej

Ninja Run Madness w Arenie Lodowej

Miejsce: Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/26.
Czas: 1-3 września roku.
Już we wrześniu (1-3.09.2023) odbędzie się u nas Ninja Run VIII! Przed nami widowiskowe pokazy sprawności i emocjonujące wyścigi. Gwarantujemy, że takich umiejętności nie zobaczycie nigdzie indziej!
To niezwykłe widowisko przyciąga sportowców nie tylko z całej Polski. Będziemy mieli okazję podziwiać zawodników między innymi z Niemiec, Litwy czy Czech.
Zawody Ninja Run reprezentują światową jakość jeśli chodzi o poziom i realizację. Tor został stworzony przez Wiktora Wójcika (mieszkańca Tomaszowa Maz.) oraz Krzysztofa Orankiewicza – finalistów telewizyjnego show.
Zmagania potrwają trzy dni, a harmonogram wygląda następująco:

TOR GŁÓWNY

PIĄTEK 1.09

17.00 – 20.00 Eliminacje Indywidualne

SOBOTA 2.09

10.00 – 16.00 Eliminacje Indywidualne

17.00 – 19.00 Eliminacje i Finały SZTAFET

NIEDZIELA 3.09

9.00 – 15.00 Eliminacje Indywidualne

15.30 Półfinały Indywidualne

18.00 Finały Indywidualne

TOR JUNIOR

NIEDZIELA 3.09

10.00 – 14.00 Eliminacje

Od. 15.00 Finały

Aby wyłonić najlepszych, Ninja Run sprawdza zawodników na 3 poziomach zawodów indywidualnych: eliminacjach, półfinałach i finałach. Im dalszy etap tym bardziej widowiskowe umiejętności reprezentują zawodnicy.
Dodatkowo organizatorzy zaproponowali formułę sztafetową, w której startują 3-osobowe drużyny. Każdy członek zespołu odpowiada za pokonanie swojego odcinka toru. Krótki, dynamiczny start i presja większa niż przy starcie indywidualnym, bo przez kilka chwil to właśnie w rękach jednej osoby jest wynik całej drużyny!

Od: 01 Września 2023
Do: 03 Września 2023

Bieg im. Bogusława Drozdowskiego

Bieg im. Bogusława Drozdowskiego

Miejsce: Arena Lodowa, ul. Strzelecka 24/26.
Czas: 3 września 2023 roku.

RUSZAJĄ ZAPISY NA IV BIEG IM. BOGUSŁAWA DROZDOWSKIEGO - POBIEGNIEMY TRASĄ DO SPAŁY I W ARENIE LODOWEJ!

Kolejna edycja Biegu im. Bogusława Drozdowskiego przed nami! Już 3 września 2023 pobiegniemy razem trasą do Spały jak i w Arenie Lodowej! Właśnie ruszyły zapisy na to wyjątkowe, BEZPŁATNE wydarzenie…

Czwarta edycja Biegu im. Bogusława Drozdowskiego odbędzie się na dwóch wyznaczonych trasach. W tym roku najmłodsi uczestnicy pobiegną po bieżni Areny Lodowej (BIEG NAJMŁODSZYCH) a uczestnicy BIEGU GŁÓWNEGO ulicami Tomaszowa Mazowieckiego i Ciebłowic do Spały. Po raz kolejny w sportowym stylu upamiętnimy Bogusława Drozdowskiego, trenera, nauczyciela i propagatora łyżwiarstwa szybkiego w Tomaszowie Mazowieckim. Wydarzenie to objął patronatem Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Na uczestników czekają fajne nagrody! W pakiecie startowym każdy otrzyma pamiątkową koszulkę, a dla najliczniejszej rodziny, która weźmie udział w BIEGU GŁÓWNYM czeka NAGRODA SPECJALNA!

Zapisów dokonywać można poprzez specjalny formularz znajdujący się na stronie Areny Lodowe: https://arenalodowa.pl/

Przyjmowanie zgłoszeń zamykamy 12 września 2023 o godzinie 12:00 lub po wyczerpaniu limitu miejsc.

Program IV Biegu im. Bogusława Drozdowskiego wygląda następująco:

8:40 – 9:40 – wydawanie numerów startowych uczestnikom BIEGU NAJMŁODSZYCH (Biuro Zawodów w recepcji Areny Lodowej)

9:45 – 12:15 – wydawanie numerów startowych uczestnikom BIEGU GŁÓWNEGO (Biuro Zawodów w recepcji Areny Lodowej)

10:00 – rozpoczęcie BIEGU NAJMŁODSZYCH ( bieżnia w Arenie Lodowej )

12:30 – przejazd zawodników BIEGU GŁÓWNEGO na parking Szkoły Podstawowej nr 6 w Białobrzegach przy ul. Gminnej 5

13:00 – rozpoczęcie BIEGU GŁÓWNEGO – ( Szkoła Podstawowa nr 6 )

14:00 – zakończenie BIEGU GŁÓWNEGO (przed mostem im. Buka w Spale)

 Przejazd zawodników ze Spały do Areny Lodowej:

14:20 ; 14:50 ; 15:20

 Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i Regulaminem imprezy znajdującym się na naszej stronie internetowej.

Zapisujcie się i biegnijcie razem z nami.

 Zapraszamy!

 

Od: 03 Września 2023
Do: 03 Września 2023

Za Biało-Czerwoną

Za Biało-Czerwoną

Miejsce: plac Tadeusza Kościuszki,
Czas: 1 września 2023, godzina 17
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, którego organizatorem jest Łódzki Dom Kultury, a partnerem Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.
Wspólnie zrealizujemy multidyscyplinarny projekt „ZA BIAŁO-CZERWONĄ", czyli plenerowy koncert patriotyczny Bartasa Szymoniaka, a także warsztaty artystyczne związane z polskimi symbolami narodowymi.
Podczas koncertu Bartas Szymoniak przedstawi muzyczne interpretacje wierszy poetów Pokolenia Kolumbów, które ukazują oddanie Polaków podczas walki o niepodległość.
Dopełnieniem zadania będą działania twórcze. Uczestnicy (młodzież i dorośli) wspólnie stworzą wielkoformatowy obraz przedstawiający polskie symbole narodowe, a dzieci wezmą udział w warsztatach z tworzenia papierowych flag i malowaniu patriotycznych kolorowanek.
Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”.
Wstęp wolny.

Od: 01 Września 2023
Do: 01 Września 2023

Wystawa fotografii przyrodniczej

Wystawa fotografii przyrodniczej

Miejsce: Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego
Czas: 13 maja - 31 sierpnia 2023 roku
Wystawa autorstwa Mariusza Świecha.

Od: 13 Maja 2023
Do: 31 Sierpnia 2023

Słodka niedziela w Skansenie Rzeki Pilicy

Słodka niedziela w Skansenie Rzeki Pilicy

Miejsce: Skansen Rzeki Pilicy, ul. A. Frycza-Modrzewskiego 9/11
Czas: 27 sierpnia 2023 roku, w godz. 12-18
Podczas Słodkiej niedzieli czekać będą atrakcje takie jak: degustacja miodów, warsztaty zwijania świec oraz zielarskie, przysmaki regionalne, konkurs z nagrodami i wiele, wiele innych…
Warsztaty i doradztwo zielarskie, pokaz ziół, leków ziołowych i degustację herbatek przygotuje i poprowadzi „Pani od ziół”. W ich trakcie będzie można poznać mnóstwo ciekawych właściwości i tajemnic o tych naturalnych składnikach. O naturze i przyrodzie więcej dowiecie się podczas spacerów po Niebieskich Źródłach. Oczywiście będą też degustacje miodów, lokalni rękodzielnicy, oraz Nadleśnictwo Smardzewice i Zespół Parków Krajobrazowych.
Na najmłodszych czekać będzie leśna ścieżka sensoryczna, gry i zabawy animacyjne, stoisko plastyczne oraz występy przygotowane przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.
Chętni będą mogli wziąć udział w tematycznym quizie z nagrodami.
Oprócz wystawy czasowej pn. „W świecie pszczół” tego dnia będzie można zwiedzać wszystkie obiekty tomaszowskiego Skansenu.
Zapraszamy w imieniu organizatorów. Wstęp w cenie biletu do skansenu. Więcej informacji na stronie skansenpilicy.pl.

Od: 27 Sierpnia 2023
Do: 27 Sierpnia 2023

Letnia Scena Artystyczna

Letnia Scena Artystyczna

Miejsce: Plac Kościuszki
Czas: 7 lipca - 25 sierpnia 2023 roku
Letnia Scena Artystyczna – możesz wystąpić i Ty
Koncerty, kino na leżakach, show przy fortepianie – to wydarzenia, jakie Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim przygotowało dla mieszkańców i turystów w cyklu wakacyjnych imprez kulturalnych pn. „Letnia Scena Artystyczna”. Dodatkowo chętni będą mogli pochwalić się swoimi talentami w ramach Open Stage (otwartej sceny).
Imprezy zaplanowane są w każdy piątek w lipcu i sierpniu. Uczestniczyć w nich będzie można bezpłatnie.
Więcej informacji można uzyskać w Miejskim Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18, telefonicznie pod numerem 44 712 23 69 lub tutaj

Od: 07 Lipca 2023
Do: 25 Sierpnia 2023

Lenia Scena Artystyczna - Kino na leżakach

Lenia Scena Artystyczna - Kino na leżakach

Miejsce: pl. Kościuszki
Czas: 25 sierpnia 2023 roku, 21
Dobiega końca cykl wakacyjnych wydarzeń kulturalnych ph. Letnia Scena Artystyczna Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, które odbywały się w każdy piątek w lipcu i sierpniu. Zakończy się seansem w Kinie na leżakach. Kinomani będą mogli obejrzeć francuską komedię pt. „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!”.
Przed seansem na widzów czekają konkursy, w których będzie można wygrać nagrody od sponsorów Kina na leżakach.
Wstęp wolny.

Od: 25 Sierpnia 2023
Do: 25 Sierpnia 2023

Fajf - tanecznym krokiem

Fajf - tanecznym krokiem

Miejsce: Przystań nad Pilicą, ul. PCK 2/4.
Czas: Od 13 lipca do 24 sierpnia 2023 roku.
Tanecznym krokiem na fajfy! – zaprasza Miejskie Centrum Kultury
Lubisz tańczyć? Masz ochotę na wspólną zabawę na świeżym powietrzu? Chcesz spędzić miło czas po pracy? Twoje marzenia spełni Miejskie Centrum Kultury i zaprasza na czwartkowe fajfy na Przystań nad Pilicę. Pierwszy już 13 lipca. Wstęp wolny.
Zabawy taneczne z DJ-em Luto odbywać się będą co dwa tygodnie w lipcu i sierpniu (zawsze w czwartki) od godz. 17 do 20 na terenie przy amfiteatrze. Każdy fajf poświęcony będzie innemu tematowi muzycznemu. Pierwszy – 13 lipca – zatytułowany jest „Z tańcem przez świat”. Kolejny – 27 lipca – zorganizowany zostanie w klimacie szalonych lat 20., lat 30. ub. wieku. Fajf, który zaplanowany został na 17 sierpnia, przeniesie uczestników na dyskotekowe parkiety lat 90. Cały cykl zakończy się 24 sierpnia pożegnaniem lata.
Ale nie tylko na tańcach będzie upływał czas podczas fajfów. Szykujcie się również na konkursy i animacje. Mile widziane tematyczne przebrania.


Od: 13 Lipca 2023
Do: 24 Sierpnia 2023

Nocna Jazda Moto Show Arena

Nocna Jazda Moto Show Arena

Miejsce: Tomaszowskie Błonia oraz Arena Lodowa, ul Strzelecka 24/26
Czas: 20 sierpnia 2023 roku
Nocna Jazda Tomaszów Mazowiecki zaprasza w niedzielę, 20 sierpnia do Areny i na Tomaszowskie Błonia na imprezę skierowaną nie tylko do fanów motoryzacji – Nocną Jazdę Moto Show Arena. W programie imprezy mnóstwo atrakcji, a wśród nich m.in.: loty śmigłowcem i balonem, wesołe miasteczko, zlot motoryzacyjny, food trucki, wystawa wyjątkowych samochodów, strefa Off Road Taxi, strefa car audio, Tesla Plaid 2S/100 przejazdy Supercars, a także goście specjalni. Gwiazdą  wieczornego koncertu będzie Gibbs.
Program:
11:00 - Start imprezy;
11:10-11:50 - Pokaz grupy paramilitarnej Grot;
 11:50 -12:20 - Pokaz Straży Pożarnej (stanowisko MMauto);
12.30-12.40 pokaz driftu Aleksandra Pelikańskiego;
12:45- 14:30 - Kamena Rally Team I LICYTACJE;
14:30-15:00 - Michu Jasionowski;
15:00-16:00 - Pogadanki (scena Europłot);
16:00-18:00 - Pudzianowski show (stanowisko Europłot);
16:00-18:00 - Paweł Pawlak - spotkanie (stanowisko Eurobruk);
18:00-19:00 – Vix.n;
19:00-19:30 - rozstrzygnięcie konkursów;
19:45-20:20 - rozdanie nagród w konkursach (scena Europłot);
20:30- Koncert gwiazdy wieczoru – Gibbs.

Od: 20 Sierpnia 2023
Do: 20 Sierpnia 2023

Letnia Scena Artystyczna - Orkiestra na Dużym Rowerze

Letnia Scena Artystyczna - Orkiestra na Dużym Rowerze

To nie żart! Teraz koncertuje się, jeżdżąc na rowerze. Nie wierzycie? To przyjdźcie w najbliższy piątek, 18 sierpnia na plac Kościuszki, a przekonacie się sami. O godz. 20 na Letniej Scenie Artystycznej, której organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury, zobaczycie i usłyszycie Orkiestrę na Dużym Rowerze, półfinalistów telewizyjnego show Mam Talent!
Muzycy wystąpią w sześcioosobowym składzie, grając muzykę z pogranicza popu i folku. Sami o sobie mówią, że są „samojezdnymi samograjami”, dżentelmenami z instrumentami, których do działania najbardziej motywują entuzjastyczne okrzyki publiczności na koncertach. Mamy więc nadzieję, że i tomaszowska widownia odpowiednio zdopinguje artystów, którzy wystąpią w Tomaszowie Maz. podczas trasy koncertowej Maniana Tour '23.
Przed koncertem głównym jak zawsze od godz. 18 będzie funkcjonować stoisko animacyjne dla dzieci, a na Open Stage zaprezentują się lokalni wykonawcy. Zapraszamy.

Od: 18 Sierpnia 2023
Do: 18 Sierpnia 2023

Wiesław Ochman w Pałacu Ostrowskich w Tomaszowie Mazowieckim

Wiesław Ochman w Pałacu Ostrowskich w Tomaszowie Mazowieckim

Miejsce: Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego, ul. POW 11/15.
Czas: od 5 sierpnia 2023 roku.

Szanowni Państwo już od 5 sierpnia b.r. serdecznie zapraszamy do tomaszowskiego muzeum. Przygotowaliśmy dla Państwa wystawę malarstwa, światowej sławy śpiewaka operowego Wiesława Ochmana. Pośród 48 płócien wykonanych w technice olejnej będziecie mogli Państwo zachwycać się zachodami słońca, pejzażami i podobnie jak Mistrz świtami poranka.

Wystawę można oglądać do 17 września 2023 r. Wystawie towarzyszyć będzie spotkanie z Mistrzem Wiesławem Ochmanem które zaplanowaliśmy na 9 września 2023 r. Spotkaniu będzie towarzyszył koncert który poprowadzi Pan Oskar Świtała. Więcej informacji nt. spotkania i koncertu podamy wkrótce.

Od: 09 Sierpnia 2023
Do: 17 Sierpnia 2023

Kino Helios

Kino Helios

Miejsce: Kino Helios, ul. Warszawska 1.
Czas: Repertuar do13 sierpnia 2023 roku.
Repertuar dostępny: https://www.helios.pl/53,Tomaszow-Mazowiecki/Repertuar/

Od: 04 Kwietnia 2021
Do: 13 Sierpnia 2023

Pókolonie w Miejskich Centrum Kultury

Pókolonie w Miejskich Centrum Kultury

Miejsce: MCK Tkacz, ul. Niebrowska 50.
Zapraszamy do udziału w półkoloniach. Zajęcia odbywać się będą w MCK Tkacz przy ul. Niebrowskiej 50 i przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Odbędą się w sześciu tematycznych turnusach (od poniedziałku do piątku).
Zapisy w sekretariacie MCK przy pl. Kościuszki 18, telefonicznie pod nr 44 712 23 69 bądź przez stronę internetową strefazajec.pl.
Zniżka w opłacie za półkolonie w wysokości 10% obowiązuje z Kartą Małego Tomaszowianina i Kartą Dużej Rodziny.
Uwaga! Przy opłatach wnoszonych przez internet nie będzie uwzględniona ulga przysługująca w ramach KT oraz KDR. Osoby chcące z niej skorzystać, muszą okazać ww. karty w Miejskim Centrum Kultury i dokonać opłaty na miejscu.
Szczegółowe informacje znajdują się tutaj.

Od: 21 Czerwca 2023
Do: 11 Sierpnia 2023

Grzeczni Chłopcy - koncert w ramach Letniej Sceny Artystycznej

Grzeczni Chłopcy - koncert w ramach Letniej Sceny Artystycznej

Od: 09 Sierpnia 2023
Do: 09 Sierpnia 2023

Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij
Przewiń do góry