Witamy na stronie serwisu Kocham Tomaszów!

Skocz do treści

Dla turysty

ZGŁOŚ NOWĄ POZYCJĘ

Rzeka Pilica jest największą rzeką przepływającą przez Tomaszów Mazowiecki. Swój początek bierze w okolicach miejscowości Pilica, natomiast ujście do Wisły znajduje się w rejonie Warki.

Brak numeru telefonu

Brak strony internetowej
Brak adresu email

Rezerwat przyrody Niebieskie Źródła został utworzony dla ochrony malowniczych źródeł krasowych i zachowania ostoi licznych gatunków ptaków.

Brak numeru telefonu

Brak strony internetowej
Brak adresu email

Groty Nagórzyckie to podziemna trasa turystyczna o długości około 160 m. Powstała w miejscu sztucznych wyrobisk, będących pozostałością dawnej kopalni piasku.

Fontanny znajdujące się na Placu Kościuszki zdecydowanie dodają uroku wyremontowanemu, centralnemu placowi miasta. Można je uznać za najmłodszą atrakcję Tomaszowa Mazowieckiego.

Brak numeru telefonu

Brak strony internetowej
Brak adresu email

Skansen Rzeki Pilicy jest pierwszym w Polsce muzeum na wolnym powietrzu poświęconym rzece. Celem placówki jest popularyzowanie, zachowanie historii i przestrzeni kulturowej rzeki Pilicy.

Ta strona używa plików cookies.

Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się więcej z naszej polityki prywatności.

Więcej Zamknij
Przewiń do góry